Blogger news

wkrotce

About

wkrótce

Ads 468x60px

piątek, 1 czerwca 2012

Jeszcze jeden sposób na tańsze kosmetyki :)


Ponieważ dużo wydaję na kosmetyki i chcę wydawać jeszcze więcej ; ) kwestia ceny ma dla mnie niebagatelne znaczenie. Oczywiście, są zakupy na allegro i promocje w drogeriach. Jednak teraz postanowiłam podzielić się paroma mniej znanymi sposobami, w jaki sposób można kupić ten sam produkt taniej.

Dotyczy to głównie kosmetyków aptecznych, które ze względu na jakość mają szerokie grono zwolenniczek. Jednak cena nie zawsze sprzyja zakupom. Na szczęście ceny mogą się bardzo różnić w zależności od apteki. Dzięki porównywarkom internetowym można nieraz sporo zaoszczędzić. Do porównywania produktów korzystam ze  stron internetowych aptek oraz wyszukiwarek takich jak:


Prawie zawsze okazuje się, że można nabyć daną rzecz po niższej cenie niż ta, którą oferuje osiedlowa apteka.

Przykładowo:
Suplement Antiage kupiłam za 17 zł w aptece oliwnej  https://www.apteka-oliwna.pl/ , ale w Galerii Krakowskiej zapłacimy za niego już 31  zł (różnica 14 zł)

Szampon hipoalergiczny Physiogel, cena od 19 do 31 zł, ja zapłaciłam 21 w aptece Słonecznej

 Kupując w ten sposób zaoszczędzam średnio 10 zł na jednej rzeczy. Ale już w przypadku pasków wybielających Whitestrips 3D rozpiętość cen jest większa – 88 zł zapłacimy w przeciętnej aptece, ale jeśli trafi nam się okazja, może to być nawet  45 zł, a więc oszczędzimy 44 zł.

Dlatego myślę, że warto zwracać uwagę i porównywać ceny : )

Na allegro też trafiają się okazje, ale kupując w aptece w swoim mieście nie ponosimy kosztów wysyłki oraz mamy pewność, że zakupiony kosmetyk nie jest podróbką. Z aptek, które umożliwiają odbiór osobisty w Krakowie, godne polecenia są Niezapominajka i Alleco. Często zdarzają się tam najtańsze ceny.

Czasami zdarza się, że apteki urządzają wyprzedaże. Można wtedy kupić coś o połowę taniej, niż zwykle. Wyprzedawane są ostatnie sztuki z serii lub produkty o krótkiej dacie ważności – co w tym przypadku oznacza zwykle 2 miesiące. Jest to wystarczająco dużo czasu by zużyć krem/maseczkę. Można też podzielić się z kimś  nadwyżką, (np. z koleżanką/ współlokatorką itp.)

Krakowskie apteki, które umieszczają taką informację na stronie:


W tym miesiącu nabyłam w ten sposób chwaloną na wizażu maseczkę intensywnie nawilżającą Dermomask za 8, 89 zamiast za 19 zł.

Wpis nie jest sponsorowany ; )

1 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popular Posts